Pomoc obětem sexuálního zneužívání v církevním prostředí

Ve spolupráci s Charitou Ostrava nabízí Biskupství ostrravsko-opavské specifickou pomoc všem obětem sexuálního zneužívání v církevním prostředí. Pokud se vás nebo vašich blízkých toto bolestivé téma týká a žijete ve zranění a zmatku způsobeném sexuálním zneužíváním v církevním prostředí, nebojte se prosím říci si o pomoc. Tato služba je zde pro vás a bude vám pozorně a s respektem nasloucháno!

Letak_pomoc-obetem-sex-nasili_1

Pastorační poradenství a psychoterapie

Na základě pověření biskupa DOO Mons. F. V. Lobkowicze k specializované pastorační službě nabízím možnost pastoračního poradenství a terapie zaměřeného na oblast zneužívání drog a alkoholu. V případě zájmu lze nabídnout také duchovní doprovázení.

Nad rámec této specializace nabízím pastorační poradenství a terapii osobám v tíživé psychické životní situaci - jako je domácí násilí, traumata, úzkostné stavy.

Cílová skupina: Uživatelé drog, osoby trpící drogovou či jinou závislostí svých blízkých, osoby v konfliktu se zákonem, osoby v tíživé životní situaci

Mgr. Marek Jargus, systemický a narativní terapeut a duchovní

Termín konzultace si lze domluvit na tel.: 604 877 253 nebo email: mjargus@seznam.cz

Jazyk: česky, anglicky

Supervize

Co je to vlastně supervize:

• Pohled shora, z jiné strany.
  • Zprostředkování nezatíženého náhledu na vykonávanou činnost, s cílem vyvarovat se chyb, osobně a profesně růst, potvrdit a zvýšit kvalitu dané činnosti.
  • Činnost, při které prostřednictvím zaměřeného pozorování a cílených otázek uvažujeme nad kvalitou péče o klienty a tím zvyšujeme schopnost sebereflexe pracovníka.

Nabízím možnost individuální, týmové i skupinové externí supervize v oblasti sociálních služeb a dalších pomáhajících oborů, školství, preventivních a volnočasových programů.

Mgr. Marek Jargus, Supervizor ČIS, absolvent výcviku integrované supervize při Českém institutu pro supervizi (ČIS) v Praze (2009-2013), www.supervize.eu, praxe v oblasti supervizí především sociálních služeb od r. 2006.

Externí supervizi lze sjednat na tel.: +420 604 877 253  nebo email: mjargus@seznam.cz.

Vězeňská duchovenská péče

VDP je dobrovolným sdružením křesťanů - duchovních i laiků, kteří byli vedením svých církví pověřeni duchovenskou službou ve věznicích a vazebních věznicích Vězeňské služby České republiky  a v obdobných zařízeních, pečujících o adaptaci vězňů a propuštěných, nebo se jiným vhodným způsobem podílejí na činnosti vězeňské duchovenské péče v souladu s cílem a zásadami VDP,  a byli schváleni výkonným výborem VDP. VDP působí na základě spolupráce a vzájemné tolerance církví a náboženských společností  v ekumenickém duchu a udržuje těsné vztahy s Ekumenickou radou církví v ČR a Českou biskupskou konferencí.

www.vdpcr.eu

Farář ŘKF Ostrava - Radvanice  P. Marek Jargus nabízí pravidelně pastorační a poradenskou službu ve Vazební věznici v Ostravě.  Jedná se především o individuální kontakt jehož náplní může být: Svátost smíření, modlitba, svaté přijímání, duchovní doprovázení, motivační rozhovor, zprostředkování léčby drogově závislých.

Profesní životopis

Profesní životopis – Mgr. Marek Jargus (nar. 4.8.1970)

Vzdělání

• 1984-88                gymnázium v Havířově
  • 1988-90                VUT Brno – stavební fakulta (nedokončené)
  • 1990-93 a 95-97    CMTF UP Olomouc

Výcviky

• 2000-2005     Systemická psychoterapie – ISZ Praha (750 hodin)
  • 1999-2000     Dlouhodobý kurz o problematice závislostí  - I.E.S. (200 hod.)
  • 2000-2001     Řízení neziskových organizací – I.E.S. (300 hod.)
  • 2001              Krizová intervence – I.E.S. (30 hod.)
  • 2009-2013     Integrativní supervize – ČIS Praha (Český institut pro supervizi)
  • od r. 2012      Narativní akademie (ISZ-MC Praha)

Praxe

• 1993-95       náhradní civilní služba - Sdružení Podané ruce Brno + zahraniční stáže ve Velké  Británii v drogových projektech (3 měsíce)